Videá

 • Miroslava Kernová

  O médiách, aj o rozbiehaní projektov na internete

  Novinárka, ktorá kritizuje novinárov. Odhaľuje neprofesionalitu a manipulácie v médiách. Už 9 rokov nebola v práci a tvrdí, že žene prvým dieťaťom určite nekončí profesionálny život. Založila projekt Omédiách.com a netrápi ju, či ju niekto za články chváli, ale dôležité pre ňu je, keď rozprúdi diskusiu. Jej pracovňou je jeden laptop a jedna stolička, nemá ani stôl a píše na starom šijacom stroji.

  Ročník 2013
  Miroslava Kernová - O médiách, aj o rozbiehaní projektov na internete
 • Maťo Siska

  Pod Tatrami sa dá žiť pestro

  Nadšenec v pravom zmysle slova. Robí to, čo ho baví a tvrdí, že väčšina ľudí nikdy neurobí ani prvý krok k tomu, aby si začala plniť sny. Maťo búcha na dvere štátnych a samosprávnych úradov so svojimi projektami dlho. Trvdí, že sa oplatí byť trpezlivý a stačí búchať na dvere od roku 2005, ako on, aby úradnici v roku 2013 dvere aspoň pootvorili. Napriek tomu nadšene vyzýva k občianskym aktivitám.

  Ročník 2013
  Maťo Siska - Pod Tatrami sa dá žiť pestro
 • Vojtech Rušin

  Za čiernym slnkom

  Astronóm Vojtech Rušin je človek, ktorý prešiel celú zemeguľu, aby sa dostal čo najbližšie k Slnku. Viete koľko percent všetkej energie na našej planéte pochádza zo Slnka? Je Slnko planéta alebo hviezda? Viete koľko zlata je na Slnku? Tušili ste, že slnečné erupcie môžu zapríčiniť napríklad aj to, že vám bankomat nevydá peniaze? A viete, na akú udalosť, ktorá sa udeje 7. októbra 2135, sa môžu už teraz tešiť Kežmarčania (o to viac, že Bratislavčania sa na to tešiť nemôžu)? :-)

  Ročník 2013
  Vojtech Rušin - Za čiernym slnkom
 • Maja Bulková

  Samospráva sa nespravuje sama

  Maja sa po štúdiu žurnalistiky nechcela venovať politike. Vďaka práci pre časopis Nota Bene, si začala uvedomovať, že problémy v meste sa nevyriešia samé a dostala sa až k projektu Odkazprestarostu.sk. Na portáli sa riešia, ako to sama nazvala, „ohromné maličkosti", ktoré menia ľuďom ich okolie a zlepšujú život v mestách. Ak samozrejme samosprávam na tých „maličkostiach", ktoré trápia občanov, vôbec záleží...

  Ročník 2013
  Maja Bulková - Samospráva sa nespravuje sama
 • Ivan Akimov

  Gypsy punk is not dead

  Najväčší pankáči sú cigáni. Ivan zoberie z rómskej osady na vystúpenie každého, kto stojí popri ceste a chce ísť alebo každého, kto má práve topánky. Napriek tomu robí jeho rómsky hudobný a tanečný súbor skvelé meno Slovensku po svete a každý priestor, v ktorom sa títo ľudia zjavia, v momente expoloduje energiou a veselosťou.

  Ročník 2013
  Ivan Akimov - Gypsy punk is not dead
Kontakt:
info@tedxkezmarok.sk

facebook:
TEDxKezmarok

Čo je TEDx?

Formát TEDx vznikol v duchu motta „myšlienky hodné šírenia" ako program miestnych, samostatne organizovaných podujatí, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť atmosféru pripomínajúcu konferencie TED. Podujatia TEDx sú kombináciou premietaných videí TEDTalks a živých vystúpení rečníkov, ktorých účelom je podnietiť intenzívne diskusie a nadviazať vzťahy v malej skupine. Tieto miestne, samoorganizované podujatia nesú značku TEDx, kde x = nezávisle organizované podujatie TED. Konferencia TED definuje všeobecný rámec pre program TEDx, ale jednotlivé podujatia TEDx sú organizované nezávislými organizátormi* 
(Organizátori musia splniť určité pravidlá a predpisy).

This independent TEDx event is operated under license from TED