TEDx Kežmarok (x=independently organized TED event) - Pavel PetrovičTEDx Kežmarok (x=independently organized TED event) 13. september 2014
Hlavomorňa na Kežmarskom hrade

Pavel Petrovič

Pavel Petrovič

First Lego League

Mgr. Pavel Petrovič, PhD. je odborným asistentom na katedre apikovanej informatiky na Univerzite Komenského v Bratislave.

Magisterské štúdium ukončil na Univerzite Komenského a doktorát získal na Nórskej univerzite vied a technológií v Trondheime.

Zaoberá sa umelou inteligenciou, evolučnými algoritmami a robotikou. Presadzuje zavedenie robotiky do škôl a aktívne pôsobí v projekte First Lego League.

FLL je najväčšia robotická súťaž pre mladých vo veku 10-16 rokov. Zúčastňujú sa jej desaťtísíce detí na celom svete. Každý rok sú zadané presné úlohy a mladí v tímoch postavia a naprogramujú svoje LEGO roboty podľa zadania. 

Kontakt:
info@tedxkezmarok.sk

facebook:
TEDxKezmarok

Čo je TEDx?

Formát TEDx vznikol v duchu motta „myšlienky hodné šírenia" ako program miestnych, samostatne organizovaných podujatí, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť atmosféru pripomínajúcu konferencie TED. Podujatia TEDx sú kombináciou premietaných videí TEDTalks a živých vystúpení rečníkov, ktorých účelom je podnietiť intenzívne diskusie a nadviazať vzťahy v malej skupine. Tieto miestne, samoorganizované podujatia nesú značku TEDx, kde x = nezávisle organizované podujatie TED. Konferencia TED definuje všeobecný rámec pre program TEDx, ale jednotlivé podujatia TEDx sú organizované nezávislými organizátormi* 
(Organizátori musia splniť určité pravidlá a predpisy).

This independent TEDx event is operated under license from TED