TEDx Kežmarok (x=independently organized TED event) - Michal KravčíkTEDx Kežmarok (x=independently organized TED event) 13. september 2014
Hlavomorňa na Kežmarskom hrade

Michal Kravčík

Michal Kravčík

hydrológ

Dipl. Ing. Michal Kravčík, CSc. absolvoval štúdium vodného staviteľstva a vodného hospodárstva na Slovenskej technickej univerzite a pracoval v Ústave hydrológie a hydrauliky a v Ústave ekológie Slovenskej akadémie vied.

Je zakladateľom mimovládnej organizácie Ľudia a voda, ktorá bola ocenená za rozvoj demokracie a občianskej spoločnosti. Michal Kravčík sa stal držiteľom ceny Goldman Environmental Prize. Je členom ASHOKA: Innovators for the Public - medzinárodnej siete inovátorov, ktorí pracujú pre verejné blaho.

Presadzuje a podporuje agendu „VODA PRE OZDRAVENIE KLÍMY“. Jej cieľom je posilnenie environmentálnej bezpečnosti prostredníctvom zodpovedného prístupu v ochrane prírodného a teda i kultúrneho dedičstva. 

Kontakt:
info@tedxkezmarok.sk

facebook:
TEDxKezmarok

Čo je TEDx?

Formát TEDx vznikol v duchu motta „myšlienky hodné šírenia" ako program miestnych, samostatne organizovaných podujatí, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť atmosféru pripomínajúcu konferencie TED. Podujatia TEDx sú kombináciou premietaných videí TEDTalks a živých vystúpení rečníkov, ktorých účelom je podnietiť intenzívne diskusie a nadviazať vzťahy v malej skupine. Tieto miestne, samoorganizované podujatia nesú značku TEDx, kde x = nezávisle organizované podujatie TED. Konferencia TED definuje všeobecný rámec pre program TEDx, ale jednotlivé podujatia TEDx sú organizované nezávislými organizátormi* 
(Organizátori musia splniť určité pravidlá a predpisy).

This independent TEDx event is operated under license from TED