doktor Dodo Cikaj, sestrička Skúmavka

doktor Dodo Cikaj, sestrička Skúmavka

zdravotní klauni

Doktor Cikaj - vlastným menom Pavel Mihaľák a sestrička Skúmavka - vlastným menom Lívia Keseličková sú herci, ktorí pôsobili v bábkovom divadle Babadlo a dnes sú zdravotní klauni.

Klauni z občianského združenia Červený nos Clowndoctors prinášajú do nemocníc trochu radosti a úsmevu. Humorom bojujú proti strachu hospitalizovaných malých pacientov, znižujú napätie a úzkosť spojenú s liečbou, či pobytom v neznámom prostredí.

Dokáže humor liečiť? Dozvieme sa od klaunov. Veríme, že pár kvapiek humoru naordinujú aj nám. 

 

Kontakt:
info@tedxkezmarok.sk

facebook:
TEDxKezmarok

Čo je TEDx?

Formát TEDx vznikol v duchu motta „myšlienky hodné šírenia" ako program miestnych, samostatne organizovaných podujatí, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť atmosféru pripomínajúcu konferencie TED. Podujatia TEDx sú kombináciou premietaných videí TEDTalks a živých vystúpení rečníkov, ktorých účelom je podnietiť intenzívne diskusie a nadviazať vzťahy v malej skupine. Tieto miestne, samoorganizované podujatia nesú značku TEDx, kde x = nezávisle organizované podujatie TED. Konferencia TED definuje všeobecný rámec pre program TEDx, ale jednotlivé podujatia TEDx sú organizované nezávislými organizátormi* 
(Organizátori musia splniť určité pravidlá a predpisy).

This independent TEDx event is operated under license from TED