Dana Iliašová Mazalová

Dana Iliašová Mazalová

výtvarníčka

Dada je absolventkou Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Vystavovala na Slovensku, v niekoľkých krajinách Európy i v Kanade.

Okrem výtvarného umenia sa venuje hudbe. Jej najznámejší hudobný projekt sa volal "mindMap", neskôr "Nové mapy". Spolupracovala so slovenskými autormi filmovej a alternatívnej hudby (Jozef Vlk, Marek Piaček, Kamil Grebeň, HMH Maroš Hečko,6Divas, The Global Optimistic). Spievala aj napríklad titulnú pieseň filmu Miloslava Luthera "Tango s komármi".

Dada je autorkou projektu "Súkromný koncert", pri ktorom navštevovala domácnosti a koncertovala priamo v obývačkách.

Na našom podujatí bude hovoriť o svojom najnovšom projekte s názvom "Priateľské gesto".

Kontakt:
info@tedxkezmarok.sk

facebook:
TEDxKezmarok

Čo je TEDx?

Formát TEDx vznikol v duchu motta „myšlienky hodné šírenia" ako program miestnych, samostatne organizovaných podujatí, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť atmosféru pripomínajúcu konferencie TED. Podujatia TEDx sú kombináciou premietaných videí TEDTalks a živých vystúpení rečníkov, ktorých účelom je podnietiť intenzívne diskusie a nadviazať vzťahy v malej skupine. Tieto miestne, samoorganizované podujatia nesú značku TEDx, kde x = nezávisle organizované podujatie TED. Konferencia TED definuje všeobecný rámec pre program TEDx, ale jednotlivé podujatia TEDx sú organizované nezávislými organizátormi* 
(Organizátori musia splniť určité pravidlá a predpisy).

This independent TEDx event is operated under license from TED