Tlačová správa: Na kežmarskom hrade bude otvorená hlavomorňa!

Tlačová správa: Na kežmarskom hrade bude otvorená hlavomorňa!

17.08.2014

Kežmarský hrad bude v sobotu 13. septembra 2014 už druhý raz dejiskom svetoznámej konferencie TEDx s podtitulom Hlavomorňa na Kežmarskom hrade. Na jedinečnom podujatí v našom regióne sa predstaví desať zaujímavých rečníkov, ľudí, ktorí dokážu svojimi príbehmi a príkladmi inšpirovať. Prednášky sú krátke a dynamické a ich cieľom je najmä vytvoriť priestor na zamyslene a inšpiráciu a aktivizovať ľudí k činom. 

TED je nezisková organizácia oddaná podpore myšlienok hodných šírenia. Výročná konferencia TED existuje od roku 1984 a každoročne pozýva popredných svetových mysliteľov a realizátorov, aby predniesli svoj 6 až 18 minútový príhovor. Formát TEDx je nezávislé podujatie, prostredníctvom ktorého môžu organizátori usporiadať konferenciu v ktorejkoľvek krajine a meste sveta. TEDx nie je už len svetovým fenoménom, ale úspešne sa adaptoval aj vo viacerých slovenských mestách, medzi ktorými už druhý rok za sebou nechýba ani Kežmarok.

Cieľom podujatia je rozprúdiť živé diskusie na rôznorodé témy, vrátane netradičných riešení, výnimočných činov, kreativity, environmentálnych a spoločenských otázok, vzdelávania atď. TEDx má za úlohu docieliť aj efekt „krížového opeľovania“, t. j. umožniť ľuďom získať nečakanú inšpiráciu, nadviazať nové kontakty a podnietiť kreatívny prístup pri hľadaní nových riešení starých problémov.

Záujemcovia o účasť na TEDxKežmarok sa budú môcť na podujatie zaregistrovať priamo na internetovej stránke www.tedxkezmarok.sk. Niekoľko zaujímavých sprievodných aktivít bude prebiehať aj na hradnom nádvorí, ktoré bude voľne prístupné všetkým návštevníkom hradu. Chýbať nebudú stánky organizácií, občianskych združení a aktivít, čitáreň obľúbeného kežmarského kníhkupectva či pár zaujímavých ľudí s ich nevšednými koníčkami.

Prvý ročník TEDxKežmarok sa v priestoroch hradu uskutočnil 22. júna 2013 a jeho návštevníci si mohli vypočuť inšpiratívne príspevky desiatich zaujímavých osobností. Tých tohtoročných spíkrov budeme postupne predstavovať na stránke www.tedxkezmarok.sk a na našej facebookovej stránke https://www.facebook.com/TEDxKezmarok.

 

Boris Švirloch

TEDxKežmarok

public relations

e-mail: boris@tedxkezmarok.sk

Tel.: 0905 933 325

www.tedxkezmarok.sk

Kontakt:
info@tedxkezmarok.sk

facebook:
TEDxKezmarok

Čo je TEDx?

Formát TEDx vznikol v duchu motta „myšlienky hodné šírenia" ako program miestnych, samostatne organizovaných podujatí, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť atmosféru pripomínajúcu konferencie TED. Podujatia TEDx sú kombináciou premietaných videí TEDTalks a živých vystúpení rečníkov, ktorých účelom je podnietiť intenzívne diskusie a nadviazať vzťahy v malej skupine. Tieto miestne, samoorganizované podujatia nesú značku TEDx, kde x = nezávisle organizované podujatie TED. Konferencia TED definuje všeobecný rámec pre program TEDx, ale jednotlivé podujatia TEDx sú organizované nezávislými organizátormi* 
(Organizátori musia splniť určité pravidlá a predpisy).

This independent TEDx event is operated under license from TED